Hikayemiz

" Geçmişin damak tadı

200 YILDIR

aynı titizlikle Şekerci Cafer Erol’da üretiliyor. ”

Osmanlı'dan gelen lezzet yolculuğu

1807'den günümüze

Şekerci Cafer Erol, tatlı yolculuğuna 1807 yılında başladı. Osmanlı tatlıları konusundaki yeteneği, ürünlerinin damaklarında bıraktığı tat, sunum estetiğine verdiği önem daha o yıllarda hissediliyordu. Geçen yıllar ile birlikte müdavimlerinin vazgeçilmezi haline gelen Şekerci Cafer Erol; merkezini 1945 yılında beşinci kuşak torunlarından Cafer Erol ile birlikte Kadıköy’e taşıdı.

Cafer Erol Kadıköyde

Butik üretim anlayışını benimseyen Şekerci Cafer Erol’da el yapımı olarak üretilen ürünlerdeki esas hedef o zamanlardan bu zamana hep müşteri memnuniyetidir. Bu doğrultuda, kaliteden taviz verilmeksizin üretimin her sürecinde en ince ayrıntılara kadar her nokta kontrol edilmektedir.

Tarihi bir atmosferde, yaratıcılığı ve tutkuyu harmanlayan anlayış. Şekerci Cafer Erol, rengarenk akide şekerleri, onlarca çeşit lokumları, hangisini tadacağınıza karar vermekte zorluk çektiğiniz çikolataları, klasik ezmeleri, spesiyal marzipanları, hamurlu ve sütlü tatlıları, taze meyvelerden hazırlanmış reçelleri, özel günlerde sunulmak üzere tasarlanmış doğum, vaftiz, evlilik, yılbaşı, bayram çikolataları ve şekerleri ile ürün çeşitliliği konusundaki hakimiyetini korumaktadır. Ürünlerini birer sanat eseri olarak kabul eden Şekerci Cafer Erol, kişilere ve firmalara özel olarak hazırlanmış tasarımları, orijinal dizayn edilmiş hediye paketleri ile de farklılığını vurgulamaktadır.

Geçmiş tatlar ile gelecek zaman arasında köprü oluşturan Şekerci Cafer Erol; yaratıcılığını ve yeteneğini tutkusu ile birleştirerek vazgeçilmezliğini hep korumuştur.

LEZZETLERİMİZ

Sol
ŞEKERCİ CAFER EROL

Akide Şekeri

Osmanlı döneminde şeker bambaşka bir formasyona girerek “Akide Şekeri” olarak isimlendirildi. Sözlük anlamı bağlanma olan akide yeniçerilere ikram edilirdi. Onlar da kendilerinin yaptığı akide şekerini divana ikram ederdi. Bu tören askerlerin padişaha bağlılıklarını, memnuniyetlerini ve itaatlerini kanıtlıyordu. Bu Osmanlı geleneğinin şimdiki yansıması ise pirinç kapaklı kavanozlarda akide şekerini renk renk sergileyen Şekerci Cafer Erol’da sürmektedir. Misyonu; geçmiş tatlar ve gelecek arasında köprü görevi olan Şekerci Cafer Erol’da bu gelenek yüzyıl önceki usuller ile yeni damak zevkleri bir araya getirilerek gerçekleştirilmektedir.
ŞEKERCİ CAFER EROL

Türk Lokumu

Rahat-ul hulkum yani boğaz rahatlatan veya bildiğimiz adıyla lokum. Önceleri sadece Osmanlı sınırları içinde bilinen ve özel günlerde verilen en önemli hediye idi.
Şekerci Cafer Erol’da lokumun yaklaşık 30’a yakın çeşidi mevcuttur.
Lokum pişirilirken de çeşidine göre fındık, fıstık, ceviz gibi kuruyemiş veya portakal, çilek gibi Şekerci Cafer Erol için özel olarak yetiştirilmiş meyveler ilave edilmektedir. Şekerci Cafer Erol’daki lokumu farklı kılan ise lokumun hazırlığı sırasındaki her aşamada gösterilen sabır ve özendir.

Sağ
Sol
ŞEKERCİ CAFER EROL

Picotee Çikolata

Geçmiş zamanların vazgeçilmez içeceği; şimdinin de vazgeçilmezi: Çikolata. Asırlardır, kutlamaların ve mutlu buluşmaların paylaşımında çikolata vardı.
Şekerci Cafer Erol; bu mutlu anları onlarca çeşit alternatif ile zenginleştiriyor. El yapımı butik üretim çikolataların her biri ayrı lezzet ve görünümdedir.
Klasik madlenlerden spesiyal çikolatalara, kişi ve firmalara özel olarak hazırlanmış tasarım ürünlerine, tüm çikolata çeşitleri geniş bir yelpazede sunuluyor.

ŞEKERCİ CAFER EROL

Ezme, Marzipan ve Macaron

Muhteşem bir koku. Damakta kendini hissettiren bir tat. Ve inanılmaz bir görüntü… İşte bu badem ezmelerini tanımlayacak kelimelerden sadece birkaçı…
Şekerci Cafer Erol’da klasik badem ezmeleri, çikolata kaplı olanları ve modernize edilmiş şekilleri ile meyveli marzipanlar geçmişten geleceğe farklı bakış açıları ile yorumlanıyor. Tamamen el yapımı olan, tüm detaylarıyla birebir meyve ve sebze formunun verildiği, bademin kendine has özel kokusunun ve tadının hemen hissedildiği marzipanlar, Şekerci Cafer Erol’da sizleri bekliyor.

Sağ
Tatlı sevenlerin bir ömür geçirebileceği bir mekan. Spesiyalleri ise denemeye değer.
Sırf bu spesiyal tatlılar için
Bahçeşehir'den Kadıköye gidilir.
Harun
Harun Y.
İstanbul
Kadıköy çarşıda harika bir şekerci. Ama ne şeker!!! Akide şekeri ve lokumu kendileri üretiyor. İçlerindeki fındık, ceviz, fıstık hepsi çok taze.
Badem ezmesi de çok lezzetliydi.
ismailmb
İsmail B.
İstanbul

Türk ve Dünya Basın'ında

Şekerci Cafer Erol